ap21.pl

Blog tematyczny o sporcie, ćwiczeniach i diecie

Poradnik

Jaka będzie odpowiednia sala bankietowa?

Jaka będzie odpowiednia sala bankietowa?

W przypadku imprez okolicznościowych najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie sali, co przekłada się na ogromną wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Zorganizowanie imprezy zostanie mocno ułatwione, nie trzeba również przejmować się uprzątnięciem powstałego bałaganu. Należy pamiętać o tym, że lokale do wynajęcia w atrakcyjnej lokalizacji są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem ze względu na spore zainteresowanie nimi. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wesela, aby nie było potem problemu z dostępnością wolnych terminów. Oczywiście znaczenie ma nie tylko lokalizacja. Należy mieć na uwadze również infrastrukturę, liczbę gości, udogodnienia, powierzchnię, dodatki.

Jak wybrać salę na wesele?

Wesele jest najczęściej organizowane w wynajmowanym lokalu, dlatego należy znaleźć odpowiednie miejsce już na kilka miesięcy przed planowaną datą przyjęcia. Im szybciej nastąpi rezerwacja, tym lepiej. Istotne jest położenie lokalu, bezproblemowy dojazd do niego. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie sali, która jest blisko miejsca zawarcia małżeństwa, aby stracić jak najmniej czasu i pieniędzy na dojazd. Kolejną kwestią będzie nocleg, bo nie każdy przecież może pozwolić sobie na powrót do domu w środku nocy. Ma to szczególne znaczenie dla gości, którzy przyjechali z innych miejscowości lub zagranicy. Wiele osób decyduje się na zorganizowanie wesela w hotelu, dzięki czemu można liczyć na miejsce noclegowe i catering. Kolejną kwestią jest przestrzeń, czyli powierzchnia sali, ile jest w stanie pomieścić gości. Dużym atutem będzie również możliwość korzystania z przestrzeni ogrodowej. Sprawdzić należy, czy w danym dniu organizowane są także inne przyjęcia. Nie każdy chce przecież dzielić się budynkiem z obcymi ludźmi. W takim przypadku najlepsze będzie sala wynajęta na wyłączność.

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

Istotną kwestią podczas szukania lokalu na przyjęcie weselne jest sprawdzenie jej dyspozycyjności czasowej. Dopytać trzeba o liczbę godzin, aby nie było potem niemiłej niespodzianki, że konieczne stanie się zakończenie wesela przedwcześnie i rozczarowanie gości. Warto również uzgodnić czy można liczyć na obniżenie ceny w przypadku niepojawienia się wszystkich zaproszonych osób. Zawsze należy negocjować, aby uzyskać korzystniejsze warunki. Kolejną kwestią jest alkohol, czy zostanie wliczony w cenę, czy trzeba zająć się jego zorganizowaniem we własnym zakresie. Bardzo istotne będzie także udekorowanie sali, jej oświetlenie. Samodzielne przystrojenie pomieszczenia pochłania sporo czasu, dlatego warto powierzyć to zadanie dekoratorowi. W niektórych lokalach można skorzystać z usług dekoratorskich. Zapytać trzeba także, czy możliwe jest zmienianie układu stołów, przestawianie mebli itd. Nie może zabraknąć również miejsc parkingowych, aby nie było problemu z pomieszczeniem samochodu wszystkich gości.

Sala do wynajęcia w warszawie Goparty na różne okazje

Sala bankietowa Goparty to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zorganizować różnego typu imprezy w atrakcyjnej lokalizacji. Lokal można wynająć na urodziny, jubileusz, komunię, chrzciny, osiemnastkę, wesele, rozmaite eventy, rocznicę itd. Powierzchnia sali ma 100 metrów kwadratowych, co jest wystarczające do pomieszczenia 70 osób. Świetna zabawa może odbywać się zarówno w środku sali, jak i na zewnątrz, w dużym ogrodzie. W przypadku sprzyjających warunków pogodowych impreza na świeżym powietrzu sprawdza się idealnie, szczególnie wśród pięknej roślinności. Możliwe jest nawet urządzenie grilla, co stanowi kolejną atrakcją dla zaproszonych gości. W Goparty można liczyć także na mnóstwo zabawy podczas karaoke dzięki dodatkowemu nagłośnieniu i mikrofonowi, jest także parkiet taneczny. Kolejnym udogodnieniem będzie smaczny catering, bo przecież podczas dobrej zabawy nie może zabraknąć słodkich wypieków, dań na ciepło i zimnych przekąsek. Wspaniale sprawdza się szwedzki bufet, aby każdy mógł wygodnie posilić się, gdy zgłodnieje. Przewidziane są również dodatkowe atrakcje dla dzieci w postaci magika, animatora. Rodzice nie muszą martwić się tym, że najmłodsi będą się nudzić. Można wobec tego śmiało zorganizować kinderparty, dzieci będą zachwycone.

Udostępnij