ap21.pl

Blog tematyczny o sporcie, ćwiczeniach i diecie

Poradnik

Jak wybrać płytki 3D?

Jak wybrać płytki 3D?

W ostatnich latach na popularności zyskały płytki z wyrazistą i efektowną trójwymiarową strukturą. Zastosowanie ich to świetny sposób na nadanie eleganckiego stylu w naszym pomieszczeniu. Sprawdź, jakie są rodzaje i jakie płytki 3D wybrać do konkretnego pomieszczenia?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są rodzaje płytek 3D
  • jakie płytki wybrać do kuchni
  • jakie płytki wybrać do łazienki
  • jakie płytki wybrać do przedpokoju

Rodzaje płytek 3D

Dostępne są różne rodzaje tego typu płytek. Producenci umieszczają na powierzchni wzory geometryczne, kwiatowe, faliste i wiele innych. Trójwymiarowe płytki są często stosowane jako element dekoracyjny, który uzupełnia płytki bazowe lub jako motyw zastosowany na powierzchni całej ściany. Kafelki dostępne są w zróżnicowanych rozmiarach i posiadają różne stopnie uwypuklenia. Powierzchnia płytki może być wykonana w matowym lub błyszczącym wykończeniu szkliwa. Sklepy posiadają rozbudowaną gamę kolorystyczną płytek 3D. Warto sprawdzić asortyment sklepów – www.kaflando.pl – w których znajdziesz wiele rodzajów płytek, w przeróżnych kolorach. Dzięki prostemu systemowi filtrowania produktów, szybko znajdziesz odpowiedni model płytki, który spełni wszystkie twoje wymagania.

Jakie płytki 3D? – łazienka

Miejscem w którym najczęściej stosuje się ten rodzaj płytek, jest łazienka. Sprawdzają się w tym pomieszczeniu znakomicie, ze względu na łatwe utrzymanie czystości i odporność na wodę. Tutaj zdecydowanie najlepiej wybrać te modele, które posiadają geometryczne kształty. Efekt ten dobrze widać przy czarnym lub szarym odcieniu płytek. Warto wspomnieć również o białych płytkach, które również będą świetnie pasować, szczególnie jeśli cała łazienka jest w śnieżnobiałym, porcelanowym stylu.

Jakie płytki 3D? – kuchnia

Kolejnym miejscem w którym często stosuje się kafelki 3D, jest kuchnia. Tutaj również ogromnym atutem jest łatwe utrzymanie czystości. Wzory na które warto zwrócić uwagę to kwiatowe, faliste lub takie z imitacją drewna. Przy odpowiednim dobraniu płytek do reszty wyposażenia kuchni, można uzyskać niezwykły i unikalny design, dzięki któremu gotowanie stanie się jeszcze bardziej przyjemne.

Płytki 3D w przedpokoju

Ostatnim miejscem w którym stosuje się tę dekorację jest przedpokój. W tym przypadku warto postawić na jednolite i stonowane kolory kafelek. Ciekawą propozycją są wspomniane wcześniej motywy z imitacją drewna, lub z betonu. Płytki w kolorze betonu zyskały w ostatnim czasie na popularności i są często wybierane przez projektantów wnętrz. Zastosowanie ich w przedpokoju stworzy unikalne wnętrze w stylu glamour, szczególnie jeśli dodasz do tego złote akcenty dekoracyjne. 

Udostępnij