ap21.pl

Blog tematyczny o sporcie, ćwiczeniach i diecie

Poradnik

Półkolonie żeglarskie to sposób na spędzenie wakacji dla dzieci z Wrocławia!

Półkolonie żeglarskie to sposób na spędzenie wakacji dla dzieci z Wrocławia!

Chcesz znaleźć zajęcie w ciągu dnia dla twojego dziecka? Żaden problem! Z pomocą przychodzą półkolonie żeglarskie. Podczas zajęć zorganizowanych dzieje się wiele atrakcji, które z pewnością zaintrygują malucha. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie? Dowiedz się więcej w dzisiejszym artykule.

Wybierz półkolonie dla swojej pociechy!

Wybór odpowiedniej półkolonii z pewnością może być trudny. Każde dziecko jest inne i potrzebuje różnych form aktywności. Warto wybrać specjalistyczne półkolonie, które koncentrują się na jednym temacie bądź dyscyplinie. Jeżeli jesteś z Dolnego Śląska, to warto wziąć pod uwagę półkolonie Wrocław organizowane przez Yacht Club Bergline. Jest to doświadczony klub żeglarski, który poza półkoloniami ma w swojej ofercie obozy dla starszych dzieci i młodzieży. Warto skorzystać z ofert, które są organizowane przez profesjonalne organizacje specjalizujące się w danej dziedzinie. Tylko wtedy mamy pewność, że nasze dziecko dostanie odpowiednią dawkę wiedzy na temat żeglarstwa.

Czym charakteryzują się półkolonie żeglarskie?

Półkolonie żeglarskie to stosunkowo nowy pomysł w tej części Polski. Projekt w miejscach z dużą ilością jezior cieszy się niezwykłą popularnością. Tego typu półkolonie organizowane są przede wszystkim na Mazurach. Dlatego też zdecydowano się na organizację tego przedsięwzięcia również na Dolnym Śląsku, gdzie mamy dostęp do rzeki Odry. Podczas półkolonii żeglarskich dzieci poznają wszystkie aspekty dotyczące żeglugi. Dowiadują się między innymi jak wykonać cumowanie, pagajowanie, klarowanie jachtu czy też jak wiązać węzły. Z pewnością zabawa spodoba się twojemu maluchowi. Warto zaznaczyć, że forma półkolonii jest dostępna dla dzieci od 6 roku życia w godzinach 7:30-16:30. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie odwieźć dziecko do organizatorów i nie martwić się o losy syna bądź córki. Warto wiedzieć to, że w cenie półkolonii jest ciepły dwudaniowy posiłek wraz z deserem oraz woda podczas całego dnia zajęć. Należy także pamiętać, że półkolonia nie jest dostępna wyłącznie dla jednej płci – dołączyć mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Półkolonie żeglarskie to świetny pomysł na urozmaicenie wakacji naszych pociech. Z pewnością nie będą się nudzić podczas dnia pełnego zabawy. W tym czasie rodzice nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo – wykwalifikowana kadra posiada kurs pierwszej pomocy oraz wszelkie potrzebne kursy. Jeśli jesteś z okolic Wrocławia, to wybierz półkolonie żeglarskie dla twojego dziecka.

Udostępnij