ap21.pl

Blog tematyczny o sporcie, ćwiczeniach i diecie

Sport

Od czego rozpocząć przygotowanie na sezon narciarski?

Od czego rozpocząć przygotowanie na sezon narciarski?

Jesień trwa w najlepsze, a na horyzoncie już pojawiają się pierwsze oznaki zimy. To najwyższa pora, aby wszyscy miłośnicy narciarstwa zadbali o swój sprzęt i uzupełnili ewentualne braki w wyposażeniu. Kiedy spadnie pierwszy śnieg, ceny odzieży narciarskiej jak zwykle zdrożeją o kilkanaście procent, a w sklepach zaczną się tworzyć duże kolejki. Aby tego wszystkiego uniknąć i mieć zagwarantowany duży wybór produktów, już teraz warto rozejrzeć się za butami, rękawicami i kurtkami narciarskimi. Jeśli którejś z tych rzeczy właśnie ci brakuje, to tu znajdziesz informacje na temat ich wyboru.

Przygotowujemy szafę do sezonu narciarskiego

Bez czego żadne narciarz nie pojawi się na stoku? Są 3 takie rzeczy:

  1. Wygodne buty narciarskie
  2. Rękawice narciarskie
  3. Kurtki narciarskie męski i damskie

Wybieramy buty narciarskie

Pełną one bardzo ważną rolę. Po pierwsze pozwalają na szybkie ubranie nart, a po drugie chronią nasze nogi od naderwania mięśni. Podczas dużej aktywności fizycznej, do której narciarstwo z pewnością się zalicza, mięśnie nóg są napięte przez długi czas. Dodając do tego wymachy nóg, nietrudno o kontuzję. Usztywniające kostkę obuwie narciarskie może jej zapobiec, zdecydowanie podnosząc komfort uprawiania sportu. Oczywiście najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko urazów, jest właściwa rozgrzewka.

Kupujemy rękawice narciarskie

Wygodne rękawice narciarskie to przede wszystkim rękawice z 5 palcami i zapięciem na rzep. Materiał, z którego są wykonane, nie powinien krępować ruchów, a jednocześnie musi być ciepły i dobrze chronić przed wilgocią. Dla profesjonalistów dobrym wyborem są wzmacniane rękawice, zmniejszające ryzyko kontuzji w razie upadku. Szczególny nacisk należy kłaść na właściwy rozmiar rękawic. Zbyt małe będą powodować ucisk, natomiast za duże nie zapewniają właściwej precyzji chwytu.

Modne kurtki narciarskie męskie i damskie

Dobrze dobrane kurtki narciarskie męskie i damskie, zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności. Elementy odblaskowe, jaskrawe kolory — to wszystko poprawia widoczność po zmroku i kiedy pada śnieg. W przypadku umiarkowanej intensywności narciarskiej kurtki nie muszą być w pełni profesjonalnej, ale powinny być wystarczająco ciepłe i zabezpieczać wrażliwe partie ciała przed wychłodzeniem. Powinny na to zwrócić uwagę osoby prowadzące siedzący tryb życia, okazjonalnie jeżdżące na nartach. Niewystarczające przygotowanie fizyczne może prowadzić do przeciążenia organizmu i większej podatności na przeziębienia. Dobra, ciepła kurtka narciarska może temu zapobiec.

Udostępnij