ap21.pl

Blog tematyczny o sporcie, ćwiczeniach i diecie

Poradnik

Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Jak zacząć ćwiczyć w domu?

Wyrastające jak grzyby po deszczu kolejne siłownie i kluby fitness są odzwierciedleniem panującej na całym świecie mody na zdrowy styl życia. Również w kwestii odżywiania wiele się zmienia na plus, a w sklepach coraz częściej możemy spotkać potrawy ekologiczne i produkty wegetariańskie. Można by powiedzieć, że zaczęło się niewinnie od napojów bez cukru. Obecnie na półkach sklepowych można znaleźć już nie tylko napoje pozbawione cukru, ale także batoniki i kremy czekoladowe. Wracając do tematu siłowni i klubów fitness, nie zawsze ludzie mają czas, a także ochotę na uczęszczanie do takich miejsc. Czy można więc ćwiczyć skutecznie w domu?

Motywacja do ćwiczenia w domu

Jest takie powiedzenie wśród trenerów siłowni dotyczące motywacji do ćwiczeń wśród ludzi świeżo po postanowieniach noworocznych. Większość osób, która deklaruje chęć poprawy swojej sylwetki oraz zrzucenia zbędnych kilogramów zapisuje się na siłownię w styczniu i kluby fitness pękają wręcz wtedy w szwach. Jednakże już w lutym po wielu osobach zostaje już tylko wspomnienie. Czy można więc osiągnąć większy stan motywacji ćwicząc w domu? Dobrym pomysłem byłoby zaangażowanie partnera lub dzieci do ćwiczeń. Oczywiście ćwiczenia we własnym domu stają się wyzwaniem, ponieważ rzeczy odciągających od aktywności jest wiele, począwszy od telewizora, a kończąc na smsach przychodzących od znajomych.

Jak zacząć ćwiczyć w domu i czego używać do ćwiczeń?

Jak więc zacząć ćwiczyć w domu? To pytanie padało dosyć często podczas pandemii, kiedy to siłownie były zamknięte i jedynym miejscem do aktywności fizycznej stały się własne mieszkania i domy. Najważniejsze jest, aby zasięgnąć porady w kwestii doboru ćwiczeń. Można zrobić to na własną rękę i przeszukać internet, ale lepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z trenerem personalnym. Warto wydać kilkaset złotych i mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy. Oczywiście ważnym elementem ćwiczeń jest także strój, abyśmy czuli się wygodnie podczas treningu.

Kolejną ważną rzeczą jest zakup odpowiednich przyrządów i ciężarków do ćwiczeń, a także gum oporowych. W tym przypadku na pomoc możemy liczyć od pracownika sklepu sportowego, który doradzi nam przy doborze tego sprzętu.

Ćwiczenia w domu – czy warto?

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie, czy warto w ogóle zacząć ćwiczenia w domu, czy może jednak lepiej jest odwiedzić siłownię lub klub fitness? Zapewne odwiedzając takie ośrodki jest większa szansa na pomoc ze strony trenerów podczas wyboru właściwego dla siebie rodzaju aktywności fizycznej. Jednakże samo ćwiczenie w domu ma również pozytywne aspekty, w tym poczucie swobody i elastyczny wybór godzin ćwiczeń.

Jakie więc ćwiczenia można wykonywać w domu? Oto przykłady:
– pompki,
– przysiady z ciężarkami,
– brzuszki w różnych wersjach,
– wspięcia na palcach,
– wyciskanie sztangielek leżąc na podłodze,
– wyciskanie sztangielek nad głowę siedząc,
– unoszenie sztangielek bokiem stojąc,
– uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc lub siedząc,
– wiosłowanie sztangielkami w opadzie tułowia.

MAKEUP-TRENDY

Udostępnij