Z wizytą w Chicago!
Trener Marek Konieczny, korzystając z zaproszenia jednego z najstarszych polonijnych klubów Piłkarskich, przez cały tydzień miał możliwość pracy z najmłodszymi piłkarzami Eagles!

W dniach 12-17 lutego na zaproszenie jednego z najstarszych polonijnych klubów piłkarskich A.A.C. Eagles przebywał w Chicago Marek Konieczny, założyciel i  trener Akademii Piłkarskiej 21.

Był to bardzo pracowity tydzień. Oprócz  codziennych zajęć treningowych z młodymi piłkarzami z Chicago, trener Konieczny miał możliwość spotkania się z trenerami pracującymi na co dzień z młodzieżą w Wietrznym Mieście, obejrzeć z bliska mecze zarówno drużyn młodzieżowych jaki i seniorów, a także zobaczyć z bliska kilka nowo wybudowanych w Chicago wspaniałych obiektów piłkarskich. Nowoczesne, pełnowymiarowe hale z umieszczonymi w nich boiskami piłkarskimi na których od rana do wieczora trenuje setki młodych piłkarzy! Ośrodki treningowy w których znajduje się kilkanaście boisk piłkarskich, wybudowane przez miasto, a służące wszystkim drużyną… Widać, że w Stanach Zjednoczonych piłka rozwija się w bardzo szybkim tempie!

Wizyta trenera Koniecznego w Chicago jest pierwszym krokiem do nawiązania szerszej współpracy pomiędzy naszymi Klubami. Już w czerwcu będziemy gościli w Krakowie drużynę Oldboyów Chicago Eagles, którzy przylecą do Polski aby wsiąść udział w turnieju piłkarskim z udziałem między innymi drużyn Wisły Kraków, Hutnika Jagiellonii Białystok. Jest szansa również na to, że kilku młodych zawodników Eagles przyleci do Polski w okresie wakacji i weźmie udział w organizowanych przez naszą Akademię 21 obozach piłkarskich. Planowany jest również udział drużyn z USA w turniejach organizowanych w Polsce, jak i wyjazd naszych zespołów na turnieje w USA!

Akademia Piłkarska 21