Nareszcie! Nasi młodzi piłkarze wznowili rozgrywki... Ruszyła piłkarska wiosna!

Z problemami, głównie spowodowanymi warunkami pogodowymi, wreszcie wystartowała runda wiosenna. Trzy zespoły Akademii Piłkarskiej 21 w ciągu ostatnich dni rozegrały swoje pierwsze w tym roku mecze o punkty.

Jako pierwsi, bo już 10 marca, mieli wznowić rundę wiosenną nasi Trampkarze (chłopcy z rocznika 2003), którzy jesienią wywalczyli sobie awans do CLJ U15. Niestety, na swój pierwszy mecz musieli poczekać aż miesiąc. Trzy pierwsze zaplanowane mecze (z Wisłą, Koroną Kielce i SMS Jarosław) ze względu na zły stan boisk zostały odwołane i dopiero zaplanowany na środę mecz z Karpatami Krosno mógł się normalnie odbyć. Niestety, nie był to udany debiut naszych zawodników w rozgrywkach organizowanych przez PZPN. Pomimo przewagi, kilku bardzo dobrych okazji, to goście wyjechali z Krakowa z kompletem punktów. Szkoda, ale to dopiero pierwszy mecz naszych zawodników. Już niedługo w przeciągu kilkunastu dni nasi chłopcy rozegrają aż 7 spotkań, które pokażą prawdziwą wartość naszego zespołu. Trzymamy kciuki..

Swoje pierwsze mecze rozegrali również nasi Juniorzy Młodsi. Podopieczni trenera Marcina Urbańskiego w pierwszych dwóch meczach w ramach rozgrywek MLJM odnieśli dwa zwycięstw (z Dunajcem Ostrowsko  i AS Progres). Dwa mecze rozegrali również nasi Młodzicy (chłopcy z rocznika 2005), którzy pod wodzą Mirosława Szymkowiaka przegrali swój pierwszy mecz z Krakusem Nowa Huta, a w Wielki Czwartek zremisowali bezbramkowo w meczu derbowym z krakowską Wisłą.

Zaraz po Świętach kolejne mecze naszych zespołów.

Wyniki:

CLJ U15 – kolejka 4, środa 28.04

Akademia 21 – Karpaty Krosno                                0-2 (0-1)

MLJM – I liga, kolejka 1 i 2

Akademia 21 – Dunajec Ostrowsko          5-0

Akademia 21 – AS Progres                          1-0

MLM – I Liga, kolejka 1 i 2

Akademia 21 – Krakus Nowa Huta          0-2 (0-1)

Wisła Kraków – Akademia 21                    0-0

Akademia Piłkarska 21