Puchar Prezydenta Miasta Krakowa pojechał do Brukseli!
Anderlecht najlepszy! Bardzo dobra postawa młodych piłkarzy Akademii 21! Do zobaczenia za rok!

Anderlecht Bruksela zwycięzcą IX turnieju „Murapol Cup” Puchar Prezydenta Miasta Krakowa! W finale młodzi Belgowie, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w naszym turnieju po pasjonującym meczu pokonali zespół Dynama Kijów 3-0. Trzecie miejsce dla Borussii Dortmund, która dopiero pod sam koniec meczu zapewniła sobie zwycięstwo w meczu z gospodarzami imprezy – drużyną Akademii 21.

Zmaganiom młodych piłkarzy na boiskach FAME Sport przy ul. Dekerta 21 przez dwa dni przyglądało się duże grona fanów dobrej piłki, które nagrodziło postawę młodych piłkarzy wieloma brawami!

Niedzielne zmagania młodych piłkarzy pilnie śledzili byli wspaniali piłkarze, Ambasadorowie naszego turnieju: Mirosław Szymkowiak, Tomasz Frankowski, Grzegorz Mielcarski, a także Marek Motyka, Grzegorz Pater  Marcin Jałocha. którzy również sami zaprezentowali się na boisku w „Meczu Gwiazd”. W imieniu Pana Prezydenta Miasta Krakowa turniej obserwował z wielką uwagą pan Janusz Kozioł, któremu na koniec przypadł honor wręczenia głównego trofeum – Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa.

Już mecze ćwierćfinałowe przyniosły wiele emocji. Anderlecht wygrywa 1-0 ze Spartą Praga, Borussia 2-1 z Lechią Gdańsk, Dynamo Kijów pokonuje 2-0 Widzew i w końcu gospodarze okazują się lepsi od Escoli Varsovia (1-0). Akademia 21 w półfinale! Radość na trybunach!

W półfinale niestety musieliśmy uznać wyższość młodych Belgów, którzy zdecydowanie grali najlepiej podczas całego turnieju. W drugim półfinale Dynamo pewnie wygrywa 4-1 z Borussią. Przed samym finale licznie zgromadzeni na stadionie Podgórza Kraków kibice mogli oglądać w akcji Gwiazdy polskiej piłki z przed lat w meczy z drużyną złożoną z trenerów drużyn biorących udział w turnieju.

Po zakończeniu Wielkiego Finału, który miał specjalną, uroczystą oprawę odbyła się ceremonia zakończenia turnieju. Wszyscy chłopcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i pamiątkowymi medalami. Odebrali również okazałe puchary. Ten największy, ufundowany przez Prezydenta Krakowa, Pana Jacka Majchrowskiego powędrował do Brukseli!

A po turnieju młodzi piłkarze mieli okazję odpocząć w krakowskim Parku Wodnym, jeszcze raz pospacerować po krakowskim Rynku. !

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Władzom Miasta Krakowa, za okazałą pomoc i wsparcie przy organizacji naszej imprezy. Dziękujemy również firmie MURAPOL S.A., a także wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten turniej! Bez waszego wsparcia nie było by tego pięknego piłkarskiego święta!

Po raz pierwszy w historii równolegle z głównym turniejem rozgrywany był turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej 21. W turnieju wystąpiło 10 zespołów z całej Polski (grali chłopcy z rocznika 2008). Główne trofeum trafiło w ręce młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej 21, którzy okazali się najlepsi! Za rok to oni właśnie będą bronili naszych barw w

X Jubileuszowym turnieju „Murapol CUP”!

Akademia Piłkarska 21