Puchar Akademii Piłkarskiej 21 pojechał do Warszawy!
Wiele pięknych zagrań i bramek, wielkie emocje, gwiazdy polskiej piłki na boisku, pasjonujący finał i zwycięstwo polskiej drużyny, czyli "Murapol Cup" Puchar Akademii 21 za nami!

Escola Varsovia zwycięzcą VIII turnieju „Murapol Cup” Puchar Akademii Piłkarskiej 21! W finale młodzi piłkarze z Warszawy po pasjonującym meczu pokonali holenderski zespół S.C. Heerenveen 4-0.

Przez dwa dni trwały zmagania młodych piłkarzy na boiskach FAME Sport przy ul. Dekerta 21.Licznie zgromadzeni na trybunach kibice mogli oglądać wiele wspaniałych goli. Emocji nie brakowało!

Niedzielne finały pilnie śledzili również byli piłkarze, reprezentanci Polski: Tomasz Frankowski, Mirosław Szymkowiak, Marcin Kuźba, Piotr Brożek, Krzysztof Bukalski, Grzegorz Pater czy Łukasz Goszkow. którzy również sami zaprezentowali się później na boisku w „Meczu Gwiazd”. Wśród naszych gości nie zabrakło również przedstawiciela Prezydenta Miasta Krakowa w osobie Pana Janusza Kozioła.

W niedzielnych meczach ćwierćfinałowych emocji nie brakowało od pierwszego gwizdka. Ostatecznie do półfinałów naszej imprezy awansowały zespoły Dynama Kijów, S.C. Heerenveen, Escoli Varsovia i Manchesteru United, który pokonał 2-1 zespół Akademii Piłkarskiej 21. Cóż, nie udało nam się powtórzyć wyniku z zeszłego roku, ale naszym zawodnikom należą się słowa uznania za ich postawę w całym turnieju.

W Wielkim Finale, który jak zawsze miał szczególną, uroczystą oprawę, wystąpiły drużyny S.C. Heerenveen i Escoli Varsovia. Po raz drugi w historii naszego turnieju mogliśmy wysłuchać przed meczem Mazurka Dąbrowskiego (w 2013 roku w finale wystąpiła Legia Warszawa) i po raz drugi to właśnie polski zespół okazał się najlepszy!

Zaraz po meczu odbyła się ceremonia zakończenia turnieju. Wszyscy chłopcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i pamiątkowymi medalami. Odebrali również okazałe puchary. Ten największy pojechał do Warszawy.

A po turnieju młodzi piłkarze, którzy zostali do poniedziałku w Krakowie mieli okazję odpocząć w Parku Wodnym i jeszcze raz pospacerować po krakowskim Rynku.

A za rok zapraszamy na kolejny turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej 21!

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania naszemu Głównemu Sponsorowi i Partnerowi, firmie MURAPOL S.A., a także władzom Miasta Krakowa, bez pomocy których nie byłoby tego najlepszego w Europie turnieju piłkarskiego. Dziękujemy również serdecznie wszystkim innym Firmą i osobą prywatnym, którzy pomogli zorganizować nam ten turniej!

Akademia Piłkarska 21