Piłkarska Majówka we Lwowie. Puchar Prezesa Pogoni Lwów dla Akademii Piłkarskiej 2
Puchar Prezesa Pogoni Lwów. Wspaniały turniej i lekcja naszej historii naszych młodych piłkarzy!

Przez dwa dni, na zaproszenie firmy Armada Finanse SA przebywał we Lwowie zespół U10 Akademii Piłkarskiej 21, który wziął udział w „Turnieju Dwóch Miast” Armada Cup 2018 o Puchar Prezesa Pogoni Lwów. Wspólnie z nami na Ukrainę udały się również zespoły Wisły i Garbarni.

Pierwszy dzień naszego pobytu we Lwowie to krótka wycieczka po mieście, a popołudni spotkanie w Parku Stryjkim , w którym w lipcu 1897 roku odbył się pierwszy mecz piłkarski reprezentacji Krakowa i Lwowa. Po krótkiej lekcji historii związanej z początkami piłki nożnej na ziemiach polskich odbył się mecz Krakowa (w reprezentacji grali chłopcy z Wisły, Garbarni naszej Akademii Piłkarskiej 21) i Lwowa, na pamiątkę tego właśnie pierwszego, historycznego meczu.

3 maja, drugi dzień naszej Majówki, to już emocje czysto sportowe związane z samym turniejem, w którym wystąpiło w sumie 6 drużyn (3 krakowskie i 3 lwowskie). Grano systemem „każdy z każdym”. Emocji oczywiście nie brakowało. Licznie zebrani kibice mogli oglądać wiele wspaniałych zagrań i mnóstwo pięknych bramek. Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy turnieju odebrali z rąk organizatorów pamiątkowe medale oraz drobne upominki.

Puchar Prezesa Pogoni Lwów trafił do rąk naszych młodych piłkarzy, którzy okazali się najlepsi w całym turnieju. Tytuły Króla Strzelców oraz Najlepszego Bramkarza przypadły również zawodnikom nasze Akademii 21!

Ostatnim punktem naszego pobytu we Lwowie była wizyta na Cmentarzu Obrońców Lwowa, który jest częścią cmentarza Łyczakowskiego, gdzie nasi młodzi piłkarze mieli okazję posłuchać historię obrońców Lwowa, Orląt Lwowskich, których mogiły właśnie tam się znajdują.

W imieniu Akademii Piłkarskiej 21 składamy serdeczne podziękowania na ręce organizatorów tego wspaniałego turnieju, połączonego z lekcją historii, która na pewno pozostanie w pamięci naszych młodych piłkarzy. Szczególne podziękowania dla firmy ARMADA Finanse S.A., która zorganizowała naszą wyprawę do Lwowa.

Akademia Piłkarska 21