Wczoraj losowanie grup turniejowych. Dzisiaj od rana wielkie piłkarskie emocje przy ul. Dekerta 21. Ruszył kolejny „Murapol Cup”. Podobnie jak rok temu gra toczy się o piękny puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Krakowa!

Już od środy zjeżdżali się do Krakowa uczestnicy naszego turnieju. Jako pierwsi zameldowali debiutujący w naszym turnieju młodzi piłkarze z Chicago. W czwartek przylecieli zawodnicy z Gabala FC z dalekiego Azerbejdżanu. W piątek pozostali uczestnicy tego wielkiego, piłkarskiego święta pojawili się w Krakowie.

W piątek, już w komplecie uczestnicy turnieju spotkali się o godz. 18:00 w gmachu Muzeum Lotnictwa w Krakowie, gdzie najpierw w obecności zaproszonych gości, między innymi Janusza Kozioła, doradcy Pana Prezydenta Miasta Krakowa ds. sportu odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia naszego turnieju oraz losowanie grup turniejowych.
Losowanie wzbudziło wiele emocji u młodych piłkarzy. Chłopcy w napięciu oczekiwali na kolejno losowane przez byłego reprezentanta  Polski Mirosława Szymkowiaka zespoły.

I tak ślepy los skojarzył w grupie A zespoły: Jagielloni Białystok, Lechii Gdańsk, S.C. Heerenveen, FC Gabala, AAC Chicago Eagles i Manchesteru United.

W grupie B: Akademia 21, Dynamo Kijów, Ruch Chorzów CFR 1907 Cluj, Górnik Zabrze i angielski Burnley FC.

Emocje czysto sportowe zaczęły się dzisiaj od samego rana. Równolegle na dwóch boiskach przy ul. Dekerta 21 toczyły się zacięte mecze grupowe. Podobnie jak w latach ubiegłych, wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wiele emocji zgromadzonej licznie publiczności pomimo wielkiego pału, który na pewno utrudniał grę młodych piłkarzy.

Zespół Akademii 21 w swoim pierwszym meczu zmierzył się z drużyną Dynama Kijów. Nasi młodzi piłkarze przegrali 1-0 tracąc gola w samej końcówce. Jednak potem przyszły dwa kolejne zwycięstwa z Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze które dały nam awans do jutrzejszych ćwierćfinałów, obok zespołów Dynam Kijów, CFR 1907 Cluj i Burnley FC.

W grupie A najlepiej zaprezentowała się dzisiaj drużyna Jagiellonii Białystok, która z pierwszego miejsca awansowała do jutrzejszych ćwierćfinałów. Z tej grupy awansowały również drużyny: S.C. Heerenveen, Manchesteru United i AAC Eagles Chicago, którzy w decydującym o awansie meczu okazali się lepsi od zawodników Lechii Gdańsk.

Zaraz po zakończeniu pojedynków grupowych wszystkie zespołu udały się na obiad, i zasłużony odpoczynek a potem czekała na nich kolejna niespodzianka – wycieczka do krakowskiego ZOO.

Jutro od rana kolejny dzień zmagań turniejowych!

Ćwierćfinały
09:00 Jagiellonia – Akademia 21 i CFR 1907 Cluj – AAC Eagles Chicago
09:20 S.C. Heerenveen – Burnley FC i Dynamo Kijów – Manchester United

09:40 FC Gabala – Ruch Chorzów i Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Zapraszamy!

Akademia Piłkarska 21