„MURAPOL Cup” Puchar Akademii 21 – startujemy już jutro!

Akademia Piłkarska 21 już po raz ósmy organizuje w Krakowie dużą imprezę piłkarską dla dzieci, w której wezmą udział młodzi piłkarze z najlepszych klubów polskich, a także wspaniali goście z zagranicy.

Tegoroczny turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej 21 będzie miał szczególną oprawę! Będzie on jedną z oficjalnych imprez Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego promującego Finały Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA Under 21.

– Turniej nasz na pewno należy do najlepszych imprez piłkarskich dla dzieci, które są organizowane nie tylko w Polsce, ale i w Europie! W ubiegłych latach gościliśmy w Krakowie między innymi zespoły: Borussii Dortmund, Manchesteru United, Manchesteru City, Valencia CF, Leeds United, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Everton FC, Celticu Glasgow, Willem II Tilburg, SC Heerenveen, Dynama Kijów, Szachtara Donieck, Dinama Zagrzeb, Cardiff FC, Malmo FF i Slavi Praga. Nasz turniej to nie tylko wizytówka naszego Klubu, ale i całego Krakowa! – mówi Marek Konieczny z Akademii Piłkarskiej 21.

 

– Turniej niezapomnianych emocji, tak jeden z uczestników Murapol Cup podsumował kilka dni rozgrywek sportowych podczas ubiegłorocznej edycji imprezy. Zdecydowanie zgadzam się z tą opinią, nie tylko jako kibic piłki nożnej, ale przede wszystkimi zwolennik propagowania sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Jednak Murapol Cup to dla tych młodych ludzi okazja, nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, ale również do kształtowania postaw sportowych, które później praktykują także poza boiskiem. I to jest równie ważna rola tego turnieju, co fantastyczne emocje, jakich dostarcza nam rokrocznie od siedmiu lat. – mówi Michał Sapota Prezes Zarządu Murapol S.A., współorganizatora turnieju.
VIII Turniej „Murapol Cup” Puchar Akademii Piłkarskiej 21 zostanie rozegrany w Krakowie, w dniach 09-11 czerwca 2016 roku na obiektach ośrodka sportowego FAME Sport przy ul. Dekerta 21 w Krakowie. Na wszystkich uczestników imprezy czekają piękne puchary, pamiątkowe medale i nagrody. Sam turniej ma specjalną oprawę – uroczysta ceremonia losowania grup turniejowych tym razem została zaplanowana w samym centrum Krakowa, na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską ( 9 czerwca, piątek, godz.19:00).

W tym samym czasie będzie tam wystawiony Puchar Mistrzostw Europy Under 21. Swoją obecnością zaszczycie nas między innymi Prezydent Miasta Krakowa, który objął Honorowy Patronat nad naszym turniejem.

W turnieju wystartuje 12 zespołów w kategorii U11. Rozgrywki toczone będą w dwóch grupach. W niedzielę zaplanowano rundę finałową. Znana jest już pełna lista uczestników naszej imprezy. Pod Wawelem gościć będziemy zespoły Manchesteru United, Dynama Kijów, S.C. Heerenveen, Dinama Zagrzeb, FC Nantes, a także Lechii Gdańsk, Ruchu Chorzów, Jagielloni Białystok, FCB Escola Varsovia, Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin. Stawkę uczestników uzupełni drużyna gospodarzy, czyli Akademii Piłkarskiej 21.

Turniej nasz cieszy się od lat dużym zainteresowanie wśród kibiców piłki nożnej dlatego serdecznie zapraszamy przez te dwa dni wszystkich fanów piłki nożnej, jak i dzieciaków z krakowskich szkół.

Oprócz emocji czysto sportowych dla uczestników naszego turnieju przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, między innymi zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Krakowa, miasta wpisanego na listę UNESCO, a także wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Chcemy, aby czas spędzony w Krakowie na długo pozostał w pamięci młodych piłkarzy!

 

Program turnieju:

 

  • 9 czerwca 2017 –Uroczysta Ceremonia losowania grup turniejowych (godz. 18:30) – plac Jana Nowaka- Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską

 

  • 10 czerwca 2017 – gry eliminacyjne (ośrodek FAME Sport, Dekerta 21, do godz. 9:00 – 14:00),

 

  • 11 czerwca 2017 – gry finałowe (FAME Sport, Dekerta 21, od godz.9:00-12:40)

Mecz „Gwiazd”

12:20 Wielki Finał

13:00 Ceremonia zakończenia turnieju

Akademia Piłkarska 21