Manchester United, FC Porto, Borussia Dortmund, Espanyol Barcelona, Sparta Praga, Anderlecht Bruksela... Wielkie piłkarskie święto pod Wawelem!

Już za dwa dni kolejne wielkie piłkarskie święto w Krakowie. Po raz kolejny do naszego pięknego miasta zawitają młodzi piłkarze z największych europejskich klubów. Nie zabraknie również przedstawicieli polskich drużyn. To wszystko oczywiście z okazji kolejnego turnieju „Murapol Cup” . Po raz pierwszy uczestnicy naszego turnieju walczyć będą o Puchar  Prezydenta Miasta Krakowa!!

Akademia Piłkarska 21 już po raz dziewiąty organizuje w Krakowie tą wielką imprezę piłkarską dla dzieci.

Tegoroczny turniej będzie miał szczególną oprawę! Będzie on jedną z imprez Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego. Równolegle z głównym turniejem rozgrywanym w kategorii U11, toczyć się będzie walka o Puchar Akademii Piłkarskiej 21 w kategorii U10. W tym turnju zobaczymy na starcie 10 zespołów z całej Polski.

Turniej „Murapol Cup” na pewno należy do najlepszych imprez piłkarskich dla dzieci, które są organizowane nie tylko w Polsce, ale i w Europie! W ubiegłych latach gościliśmy w Krakowie między innymi zespoły: Borussii Dortmund, Manchesteru United, Manchesteru City, Valencia CF, Leeds United, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Everton FC, Celticu Glasgow, Willem II Tilburg, SC Heerenveen, Dynama Kijów, Szachtara Donieck, Dinama Zagrzeb, Cardiff FC, Malmo FF i Slavi Praga. Nasz turniej to nie tylko wizytówka naszego Klubu, ale i całego Krakowa!

IX Turniej „Murapol Cup” Puchar Prezydenta Miasta Krakowa zostanie rozegrany w Krakowie, w dniach 09-10 czerwca 2018 roku na obiektach, podobnie jak roku temu, ośrodka sportowego FAME Sport przy ul. Dekerta 21 w Krakowie. Na wszystkich uczestników imprezy czekają piękne puchary, pamiątkowe medale i nagrody. Sam turniej ma specjalną oprawę – uroczysta ceremonia losowania grup turniejowych tym razem została zaplanowana w samym centrum Krakowa, na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską(8 czerwca, piątek, godz.19:30).

Honorowy Patronat nad naszym turniejem objął Prezydent Miasta Krakowa, Pan Jacek Majchrowski.

W turnieju wystartuje 12 zespołów w kategorii U11. Rozgrywki toczone będą w dwóch grupach. W niedzielę zaplanowano rundę finałową. Znana jest już pełna lista uczestników naszej imprezy. Pod Wawelem gościć będziemy zespoły: Manchesteru United, Dynama Kijów, S.C. Heerenveen, Sparty Praga, FC Porto, Espanyolu Barcelona, Anderlechtu Bruksela, Borussi Dortmund, a także Lechii Gdańsk, FCB Escola Varsovia i Widzewa Łódź. Stawkę uczestników uzupełni drużyna gospodarzy, czyli Akademii Piłkarskiej 21.

Turniej nasz cieszy się od lat dużym zainteresowanie wśród kibiców piłki nożnej dlatego serdecznie zapraszamy przez te dwa dni wszystkich fanów piłki nożnej, jak i dzieciaków z krakowskich szkół.

Oprócz emocji czysto sportowych dla uczestników naszego turnieju przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, między innymi zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Krakowa, miasta wpisanego na listę UNESCO, a także wycieczkę do krakowskiego ZOO i Parku Wodnego. Chcemy, aby czas spędzony w Krakowie na długo pozostał w pamięci młodych piłkarzy!

Wstępny program turnieju:

 • 8 czerwca 2018 –Uroczysta Ceremonia losowania grup turniejowych (godz. 19:30)
  Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską
 • 9 czerwca 2018 – gry eliminacyjne
  (FAME Sport, Dekerta 21, do godz. 9:00 – 14:00),
 • 10 czerwca 2018– gry finałowe
  (FAME Sport, Dekerta 21, od godz.9:00-12:40)
  Mecz „Gwiazd”
  12:20 Wielki Finał
  13:00 Ceremonia zakończenia turnieju
Akademia Piłkarska 21