Z Akademii 21 na boiska Ekstraklasy
Kolejny były piłkarz Akademii Piłkarskiej 21 zadebiutował na boiskach polskiej Ekstraklasy!

Jakub Gut (rocznik 2003), były zawodnik Akademii 21 zadebiutował w ostatni weekend w Ekstraklasie!

Kuba jest wychowankiem Krakusa Nowa Huta z którego przeszedł do naszej Akademii 21, aby przez kolejne trzy lata reprezentować jej barwy, między innymi w rozgrywkach CLJ U15.

Obecnie jest zawodnikiem Cracovii Kraków. Kilka miesięcy temu otrzymał szansę treningów z I zespołem seniorów, a w ostatnią sobotę doczekał się swojego debiutu na boiskach Ekstraklasy, wchodząc na boisko w 87 min meczu z Podbeskidziem Bielsko Biała.

Kuba jest kolejnym zawodnikiem Akademii Piłkarskiej 21, który dostał szansę gry w piłce seniorskiej w rozgrywkach centralnych. W Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków zadebiutował już wcześniej Aleksandr Buksa (2003). W I lidze szansę gry dostał Krzysztof Iwanicki ( Bruk-Bet Termalica – rocznik 2000), w II lidze w barwach Garbarni Kraków możemy oglądać Michała Feliks (1999) i coraz częściej Jakuba Kardasa (2001). W bramce Brązowych zadebiutował również Kamil Nowak (2000). W Hutniku Kraków miejsce w podstawowej jedenastce wywalczył sobie Miłosz Drąg (2001), a na ławce rezerwowych na swoją szansę czeka kolejny były nasz zawodnik – Paskal Zgierski (2002).

W zeszłym sezonie w barwach Widzewa Łódź kilkadziesiąt minut rozegrał Robert Prochownik (2002).

Serdecznie gratulujemy naszym podopiecznym i czekamy na kolejne debiuty!

Akademia Piłkarska 21